back <- homepage
back
back
back
backWork | Práce

Dneska mám službu já, Adriana a Maciek, můj velmi dobrý kamarád, s kterým jsem se seznámila před dvěma lety na Primule 2002. Začínáme brzy, vstávám v půl osmé a jdu vzbudit Macieka, abychom začali s přípravou snídaně. Již dlouho se totiž řídím heslem, že je snídaně nejdůležitějším jídlem dne, dnes obzvláště - jdeme na výlet, a tak se musíme hodně posilnit, abychom Milešovku, cíl naší cesty, pokořili. Milešovka je nejvyšší vrchol Českého středohoří v nadmořské výšce 837 m.n.m. a než k ní přijdeme, musíme urazit okolo deseti kilometrů.
Na cestu vyrážíme krátce po desáté hodině, už na začátku musíme zdolat menší kopec, takže je nám již jasné, že nás nečeká žádná legrace. Krátce po zahájení našeho pochodu zjišťujeme, že si pro nás Markus připravil menší překvapení - cesta nebude po silnici, ale skrze roští a trní, přes louky a pole. Naštěstí jsme si všichni vzali poměrně dobré oblečení i boty, tudíž nikdo neutrpěl žádné vážnější zranění. Bez škrábanců se to ale neobešlo.
Asi po třech hodinách jsme doklopýtali do první malé vesničky. Život jakoby se zde zastavil - je neděle a všichni jsou doma, avšak nám to vůbec nevadí, bavíme se hlasitým povídáním, vyvádíme různé hlouposti, tu a tam si utrhneme hrušku nebo jablko. Většinu naší cesty totiž lemuje řada ovocných stromů. S první vesnicí přichází i první hospoda, naše touha dát si studené pivíčko, je téměř k nevydržení, ale bohužel musíme ještě chvíli vydržet. Kdybychom si totiž sedli už nyní, nikdy bychom na Milešovku nedošli.
Jdeme dál a procházíme postupně druhou a nakonec i třetí vesničkou. Třetí je naší vytouženou, kde se totiž zastavíme, abychom si trošku osvěžili zmrzlinou, pivem a maličko si odpočinuli.
Adriana (CZ) & Maciek (PL)
Projekt podpořily společnosti | The project was supported by
 CNA Mladez  Skanska, a.s.(2004) designed by
-ho-ko-